1. Ce a spus Ion Crăciunescu despre Sebastian Colțescu, după momentele cum rar se văd de la Chindia – Farul  DigiSport
  2. „VAR” improvizat în Chindia – Farul » Scene de tot râsul la Ploiești, după o fază de penalty  Gazeta Sporturilor
  3. Chindia Târgoviște – Farul Constanța 1-1. Gazdele obțin un punct pe final de meci, în minutele de prelungir…  SPORT.RO
  4. Chindia – Farul 1-1. ”VAR-ul” îi ajută pe dâmbovițeni să obțină remiza  DigiSport
  5. Farul s-a împiedicat de Chindia, scor 1-1 » Meci spectaculos, marcat de o fază de cascadorii râsului  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » Ce a spus Ion Crăciunescu despre Sebastian Colțescu, după momentele cum rar se văd de la Chindia – Farul – DigiSport

• Liga 1: MioveniCFR, duminică, 18:00, DGS 1

• Liga 1: U Craiova 1948FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Sebastian Colțescu nu a acordat lovitură de pedeapsă, dar a fost înștiințat din camera VAR că trebuie să meargă la monitor. Instalația, însă, nu a funcționat, așa că arbitrul a fost nevoit să revadă faza pe o cameră folosită la transmisiune.

Ion Crăciunescu, despre Sebastian Colțescu după Chindia – Farul

Imediat după meci, Ion Crăciunescu a transmis că, în afara problemei cauzată de tehnologie, în cazul căreia centralul nu putea face nimic, a fost dezamăgit de Sebastian Colțescu pentru că nu a acordat direct lovitură de la 11 metri, faza fiind considerată clară de penalty.

În afară de VAR, eu sunt dezamăgit de Colțescu, faza asta nu ai cum să nu o vezi. Când îl vezi descălțat pe ăla acolo…

N-ai cum să nu-l atingi, călcâiul vine în spate. Colțescu e arbitru, nu e oricine”, a declarat Ion Crăciunescu, la Fotbal Club.

Chindia rămâne neînvinsă de la venirea lui Toni Petrea

După remiza cu Farul, Chindia a ajuns la șapte meciuri consecutive fără înfrângere în Liga 1, serie începută de la venirea lui Toni Petrea.