„Facem amintiri!” Anett Kontaveit s-a cuplat cu decarul echipei Levadia Tallinn: fotografiile interzise min…  SPORT.RO

Головна » „Facem amintiri!” Anett Kontaveit s-a cuplat cu decarul echipei Levadia Tallinn: fotografiile interzise min… – SPORT.RO

Anett Kontaveit se bucură la maximum de sfârșitul sezonului în WTA. Fosta ocupantă a locului 2 în ierarhia mondială a tenisului feminin își petrece concediul de final de an alături de iubit, Brent Lepistu, decarul echipei FCI Levadia Tallinn.

„Facem amintiri”, a scris Anett Kontaveit, în descrierea unor fotografii provocatoare făcute în Bali. Imaginile în cauză le-a afișat celor doi condițiile fizice de invidiat.

Fost număr 2 WTA, Anett Kontaveit, într-o relație cu decarul Levadiei Tallinn, Brent Lepistu

Antrenată de Torben Beltz, fostul tehnician al Emmei Răducanu, Anett Kontaveit va încheia anul pe locul 17 WTA, în ciuda faptului că s-a clasat pe locul 2 până la desfășurarea US Open 2022.

În sezonul care stă să se încheie, Anett Kontaveit a câștigat un singur turneu, competiția WTA de la St. Petersburg. În 2021, Kontaveit a învins-o pe Simona Halep, în finala Transylvania Open.

Source: news.google.com