1. FC Botoșani – Hermannstadt 0-0. Moldovenii au avut un gol anulat pe final de meci  DigiSport
  2. Altercație pe teren între doi jucători de la Hermannstadt! Despărțiți de colegi și sancționați de arbitru…  SPORT.RO
  3. FC Botoșani – FC Hermannstadt 0-0. Egal fără goluri în ultimul meci al etapei a 18-a » Cum arată clasamentul  Gazeta Sporturilor
  4. Doi jucători de la Hermannstadt, aproape de bătaie! Arbitrul a fost nevoit să intervină  DigiSport
  5. FC Botoșani – FC Hermannstadt 0-0, în etapa a 18-a din Superliga. Remiză albă în…  Prosport
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » FC Botoșani – Hermannstadt 0-0. Moldovenii au avut un gol anulat pe final de meci – DigiSport

14.11.2022, 22:55

• EURO 2022: România – Muntenegru, marți, 19:00, DGS 1

• Liga 2: Oțelul – Minaur, marți, 20:30, DGS 1

Partida dintre FC Botoșani și FC Hermannstadt s-a încheiat la egalitate, scor 0-0, în etapa cu numărul 18 din Liga 1.

În clasamentul din Liga 1, FC Hermannstadt rămâne pe locul cinci, cu un total de 27 de puncte, în timp ce FC Botoșani se menține pe locul 12, cu 20 de puncte.

FC Botoșani – Hermannstadt 0-0. Remiză albă în Moldova

Prima ocazie importantă le-a aparținut moldovenilor în minutul 6, când Zabou a șutat puțin pe lângă poarta lui Letica. Tot Zabou a mai irosit o ocazie importantă câteva minute mai târziu.

Singura ocazie mare a sibienilor a venit în minutul 42, când Boli a blocat foarte bine șutul din fața porții al lui Paraschiv.

Partea a doua a fost ceva mai animată, cu ocazii mari la ambele porți. Dican a șutat periculos de la mare distanță în minutul 53, dar Letica a reținut foarte bine.

Dican a irosit o ocazie imensă de gol în minutul 55, când a scăpat singur cu Letica, însă a trimis pe lângă poartă. Răuță a trimis periculos cu capul în minutul 61, însă Pap a reținut fără nicio problemă.

Moldovenii au avut o șansă bună și în minutul 65, când Letica a intervenit foarte bine la șutul lui Mihai Roman. Petkovski a șutat de la marginea careului câteva momente mai târziu, însă Letica a respins foarte bine.

Mihai Roman a reușit să trimită balonul în poarta sibienilor în prelungiri, însă golul său a fost anulat pentru că a preluat mingea cu mâna.

VIDEO Rezumatul partidei FC Botoșani – FC Hermannstadt 0-0

FC Botoșani – Hermannstadt 0-0

FC Botoșani și Hermannstadt nu vin după rezultat bune în Liga 1. Moldovenii nu au mai cunoscut gustul succesului de trei runde, în timp ce elevii lui Marius Măldărășanu au pierdut etapa trecută din Liga 1, cu Chindia Târgoviște, scor 0-1.

După înfrângerea de etapa trecută cu FC Voluntari, scor 0-1, FC Botoșani se află pe locul 12 în Liga 1, cu 19 puncte, în timp ce Hermannstadt ocupă locul cinci, cu 26 de puncte din 16 jocuri disputate.

În turul sezonului regulat, partida dintre cele două formații s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Înaintea meciului retur dintre cele două formații, antrenorul Mihai Teja a plecat de la FC Botoșani, iar la această partidă va sta pe bancă un tehnician interimar.

Clasament Liga 1

FC Botoșani vrea să-l înlocuiască pe Mihai Teja cu un antrenor din Liga 2

În continuare, până când va decide înlocuitorul lui Teja, Valeriu Iftime îi acordă credit ”secundului” Alin Bejan.

Totuși, se pare că există un nume pe care omul de afaceri l-ar fi dorit, în persoana lui Dragoș Militaru, antrenorul surprizei din Liga 2, Unirea Dej, anunță Liga2.ro.

Unul dintre oamenii apropiați antrenorului revelației din Liga 2, Dan Roman, la rândul său tehnician, însă în Liga 3, la Ocna Dej, confirmă discuțiile pe care moldovenii le-au avut cu Militaru.

„Confirm că a fost dorit mult de Botoșani. (N.r. – Dragoș Militaru, în locul lui Mihai Teja) Da! Vrea să continue ce a început la Dej. A făcut un grup extraordinar. A luat jucătorii de tineri, i-a dus departe și cred că în nebunia lui, pozitiv vorbind, speră la o promovare în Liga 1.

Ar fi ceva senzațional, cu o echipă cu un buget atât de mic, cum e Unirea Dej”, a spus Dan Mihai Roman, pentru sursa citată.

Source: news.google.com