1. Fotbalistul care nu a dormit două zile după ce a ratat un penalty în meciul cu Argenina, de la Cupa Mondială  DigiSport
  2. Drama lui Virgil van Dijk. Prin ce a trecut după penalty-ul ratat contra Argentinei la Mondial…  SPORT.RO
  3. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » Fotbalistul care nu a dormit două zile după ce a ratat un penalty în meciul cu Argenina, de la Cupa Mondială – DigiSport

• La Liga: Betis – Bilbao, joi, 20:15, DGS 1

• La Liga: Girona – Rayo Vallecano, joi, 18:00, DGS 1

Virgil van Dijk nu a dormit două zile după ce a ratat un penalty în meciul cu Argenina, de la Cupa Mondială

Golul marcat pentru Liverpool în victoria cu Aston Villa, din campionatul Angliei, nu l-a ajutat pe Van Dijk să uite cum a ratat la loviturile de departajare împotriva Argentinei.

„Nu am putut dormi două zile după acel meci. Eşti atât de aproape, chiar şi după ce ai fost condus cu 2-0… Din păcate, ratezi o lovitură importantă şi doare foarte mult, am avut o după-amiază şi o noapte cu adevărat grele.

Am renunţat pentru puţin timp la fotbal şi am profitat de ocazie ca să fiu cu familia. Este cel mai important lucru din viaţă”, a spus fundaşul.

Olanda a fost eliminată de Argentina la lovituri de departajare, în sferturile Cupei Mondiale 2022

Argentina a învins Olanda cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, într-un meci terminat la egalitate, 2-2 (0-1, 2-2), la finalul prelungirilor.

Ulterior, Argentina a devenit campioană mondială după ce a învins Franța tot la lovituri de departajare.