1. Ion Crăciunescu a lămurit cele două faze controversate ale meciului Farul – CFR Cluj  DigiSport
  2. „Nu-i faci asta lui Hagi” » Dan Petrescu i-a șocat pe comentatori după Farul – CFR Cluj  Gazeta Sporturilor
  3. Editorial Cornel Dinu. „Regele” Hagi i-a dat șah mat „Bursucului” Petrescu și Farul luminează tot mai depărtatul capăt al tunelului în care a băgat pe CFR Cluj  Fanatik.ro
  4. Patronul lui CFR Cluj, atac furibund la adresa arbitrajului: „Nici în codru nu se fură în halul ăsta”  spotmedia.ro
  5. Editorial Alin Buzărin: Alibec și Deac, veteranii esențiali ai derby-ului  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » Ion Crăciunescu a lămurit cele două faze controversate ale meciului Farul – CFR Cluj – DigiSport

• La Liga: BarcelonaAtletico, duminică, 17:15, DGS 1

• SuperLiga: Rapid – FCSB, duminică, 20:30, DGS 1

Ion Crăciunescu a dat verdictul în privința celor două faze controverstate din timpul meciului Farul – CFR Cluj 1-0

Ion Crăciunescu a apreciat deciziile de arbitraj ale meciului Farul – CFR Cluj. La golul înscris de Farul, în minutul 53, fostul ecuson FIFA spune că arbitrul asistent nu a ridicat fanionul pentru o poziție de ofsaid la pasa lui Grameni pentru Tudor Băluță care a precedat golul Mazilu, întrucât a fost poziționat corect pe linie, iar VAR-ul i-a confirmat decizia.

Eu spun că nu este (n.r. ofsaid), este o fază.. Clar este dacă ești acolo pe linie. Aici este un asistent care este foarte bine plasat.

Este chiar pe linia penultimului apărător și asta îl ajută în judecarea fazei în momentul plecării, deși e greu, numai la linie să nu fii. Și eu mă rugam, ‘Doamne ajută să nu fie!’.

A luat-o corect (n.r. decizia), pentru că s-a poziționat corect. Este perfect pe linie. Bravo lui”, a spus Ion Crăciunescu, la Digi Sport Matinal

Legat de faza din minutul 89, la contactul dintre Gustavo Marins și Rangelo Janga, Ion Crăciunescu spune că Sebastian Colțescu s-a păcălit în primă fază, când a acordat lovitură de la 11 metri, dar decizia de a anula penlaty-ul, după consultarea sistemului VAR, a fost cea corectă.

Eu l-am promovat (n.r. Sebastian Colțescu), l-am luat de jos. S-a păcălit (n.r. arbitrul). Dă în minge (n.r. Gustavo Marins, la faza din minutul 89).

Ambii jucători ating mingea. Ce să facă cu piciorul? El nu se duce cu talpa să joace. Dacă se ducea cu talpa, apoi spre adversar, poți să spui că e periculos.

El s-a dus să joace cu latul, nu e periculos. Nu poți să joci să se oprească piciorul. Dacă era cu talpa, se ducea în mod periculos periculos, era penalty”, a precizat Ion Crăciunescu.

VIDEO Rezumat Farul – CFR Cluj 1-0

Clasament play-off

Etichete: ion craciunescu , clasament play-off , farul – cfr cluj , rezumat farul cfr cluj