• Liga 2: Poli Iași – Dinamo, duminică, 13:00, DGS 1

• SuperLiga: Farul – FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Jelena Ostapenko, gest reprobabil la adresa Elenei Rybakina: „F*cking b*tch!”

Meciul a fost întrerupt de mai multe ori din cauza ploii. Ambele jucătoare și-au manifestat nemulțumirea față de condiții.

În setul doi, la scorul 6-2, 2-4, arbitrul de scaun și supervizorul au recomandat reluarea partidei, deși ploua, dar jucătoarele n-au acceptat. În cele din urmă, meciul a fost reluat după aproximativ o oră de pauză, iar Ostapenko n-a mai reușit să câștige vreun game.

La final, Rybakina și Ostapenko au dat mâna la fileu, dar fiecare a avut ceva de comentat la adresa celeilalte. Pe imagini se poate observa că Elena Rybakina îi atrage atenția arbitrului asupra comportamentului adversarei.

VIDEO Cele mai importante momente din meciul Elena Rybakina – Jelena Ostapenko

Imediat după ce Elena Rybakina a sărbătorit calificarea în finala turneului de la Roma, un scandal de proporții a izbucnit pe rețelele sociale. “Furtuna” s-a declanșat după publicarea unui clip video în care se poate observa că Jelena Ostapenko înjură, în timp ce se uită către Elena Rybakina.

„Fucking bitch!”, este înjurătura în limba engleză care se poate citi pe buzele jucătoarei din Letonia. Rybakina pare că observă momentul în care a fost jignită și se uită cu subînțeles către antrenorul ei, Stefano Vukov, care îi transmite să rămână calmă.

În finala turneului WTA 1000 Internazionali BNL d’Italia, de la Roma, Elena Rybakina o va înfrunta pe ucraineana Anhelina Kalinina (26 de ani, 47 WTA).

Etichete: roma , wta , ostapenko , jelena ostapenko , elena rybakina , rybakina

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: digisport.ro

Головна » Jelena Ostapenko a înjurat-o pe Elena Rybakina! Scandal de proporții în turneul de la Roma