• Liga 2: Poli Iași – Dinamo, duminică, 13:00, DGS 1

• SuperLiga: Farul – FCSB, duminică, 21:00, DGS 1

Metaloglobus a rămas în Liga a 2-a după ce a câștigat la loviturile de departajare barajul cu Progresul Spartac

Scorul a fost egal la finalul după 90 de minute și al reprizelor de prelungiri, 0-0, în timp ce rezultatul meciului tur a fost de asemenea egal, 1-1.

La loviturile de departajare, pentru Metaloglobus au transformat Georgian Honciu, Dragoş Huiban, Paul Chiorean, Răzvan Milea (ex-Progresul) şi Oka Chatziterzoglu, în timp ce pentru Progresul au înscris Silvian Matei, Ciprian Stanciu şi Eduard Radu, iar şutul lui Eugen Lixandru a fost apărat de portarul George Gavrilaş.

Echipele bucureştene AFC Progresul 1944 Spartac şi FC Metaloglobus au jucat acest baraj după ce s-au clasat pe locurile 5 în cele două grupe din play-out, precizează Agerpres.

Alături de Progresul au mai retrogradat din Liga a II-a, direct, echipele Poli Timişoara, Minaur Baia Mare, Ripensia Timişoara şi Unirea Constanţa.

Etichete: baraj liga 2 , metaloglobus progresul spartac

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: digisport.ro

Головна » Metaloglobus a câștigat la penalty-uri cu Progresul Spartac barajul de menținere în Liga a 2-a