Nota primită de Ciprian Tătărușanu după meciul AC Milan – AS Roma – DigiSport

1. Nota primită de Ciprian Tătărușanu după meciul AC Milan – AS Roma  DigiSport
  2. Final incredibil în AC Milan – AS Roma » Tătărușanu a primit două goluri după minutul 87  Gazeta Sporturilor
  3. Ciprian Tătărușanu, ”spectator în prima repriză, împușcat de două ori la final”! Notele românului din Milan…  SPORT.RO
  4. Tătărușanu i-a provocat o criză de nervi unui coleg de la AC Milan! Gestul făcut de jucătorul de 50 milioane € spre român  DigiSport
  5. Ciprian Tătărușanu, analizat de italieni după AC Milan – AS Roma: „A dat fiori apărării”  Gazeta Sporturilor
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » Nota primită de Ciprian Tătărușanu după meciul AC Milan – AS Roma – DigiSport

• La Liga: Athletic Bilbao – Osasuna, luni, 22:00, DGS 2

• Cupa Ligii Angliei: Man. United – Charlton, marți, 22:00, DGS 1

Trupa lui Jose Mourinho l-a învins pe Ciprian Tătărușanu în minutele de final ale jocului. Ibanez, în minutul 87, și Abraham, în minutul 90+3, au punctat pentru oaspeți. Pentru echipa milaneză au înscris Kalulu, în minutul 30, respectiv Pobega, în minutul 77.

Nota lui Ciprian Tătărușanu după remiza cu AS Roma

Italienii susțin că portarul român ar fi putut face mai multe la golul egalizator înscris de AS Roma în prelungiri. Pentru evoluția sa, Ciprian Tătărușanu a primit nota 5.5.

Și-a petrecut toată prima repriză ca spectator, fiind nevoit să fie atent doar la șutul lui Zalewski, care s-a dus puțin pe lângă.

Chiar și a doua repriză a părut să decurgă fără probleme. La golul de 2-2 ar fi putut replica mai bine”, au notat cei de la Tuttomercatoweb.

Știai că parmezanul este un produs cu origine protejată? Află cum și cine produce faimoasa brânză contrar regulilor pe DIGI Life și DIGI Online, azi de la 21:00.

În urma acestui rezultat, AC Milan se află pe locul trei în Serie A, cu 37 de puncte, în timp ce AS Roma se află pe poziția a șasea, cu 31 de puncte.

VIDEO cu rezumatul meciului AC Milan – AS Roma 2-2

Tătărușanu își poate pierde locul de titular la AC Milan. Anunțul italienilor

Titular în 15 meciuri ale celor de la AC Milan din actualul sezon, Ciprian Tătărușanu poate reveni pe banca de rezerve a campioanei din Serie A. Anunțul a fost făcut de cei de la Sempremilan, care au transmis că în locul românului poate fi titularizat Devis Vasquez (24 de ani), sosit la echipă la începutul anului 2023.

Concret, Vasquez se va lupta de la egal la egal pentru postul de număr 1 în poarta celor de la AC Milan cu Ciprian Tătărușanu, iar primul meci al columbianului poate fi împotriva lui Torino, în Cupa Italiei, miercuri, 11 ianuarie.

Rămâne de văzut dacă evoluțiile goalkeeper-ului sud-american vor fi pe placul lui Stefano Pioli și dacă Vasquez va rămâne în cele din urmă titularul celor de la AC Milan.