Paulo Dybala a debutat la Mondialul din Qatar abia în semifinale! În ce minut a fost introdus de Lionel Sca…  SPORT.RO

Головна » Paulo Dybala a debutat la Mondialul din Qatar abia în semifinale! În ce minut a fost introdus de Lionel Sca… – SPORT.RO

SPORT.RO

Data publicarii: Marti 13 Decembrie 2022, 23:19

Data actualizarii: Marti 13 Decembrie 2022, 23:20

Starul de la AS Roma nu a prins niciun minut până acum pentru sud-americani, fiind rezervă în toate partidele. În semifinala Mondialului, Dybala a fost introdus în minutul 74, în locul lui Julian Alvarez, care a marcat două goluri.

Dybala a debutat la Mondialul din Qatar abia în semifinale

Situația lui Dybala a ridicat semne de întrebare, având în vedere că acesta este unul dintre starurile echipei lui Lionel Scaloni. Este de menționat și faptul că sud-americanul a suferit o accidentare care l-a ținut depart de gazon aproximativ o lună, chiar înainte de Campionatul Mondial.

Dybala s-a refăcut la timp și a jucat în ultimul meci al celor de la AS Roma, înainte de întreruperea campionatului (1-1 cu Torino). Chiar și atunci, Dybala a intrat din postura de rezervă în echipa lui Jose Mourinho.

În finala mare a Cupei Mondiale, Argentina va înfrunta câștigătoarea din partida Franța – Maroc. Ultimul act este programat duminică, de la ora 17:00, iar finala mică se va juca sâmbătă, tot de la ora 17:00.

Source: news.google.com