1. Probleme de lot pentru Argentina! Două absențe certe plus două “îndoieli” pentru Lionel Scaloni  DigiSport
  2. Acuzații grave înainte de semifinala Argentina – Croația: „Un titular argentinian s-a lăudat în fața colegilor  Gazeta Sporturilor
  3. CM 2022: FIFA a anunțat cine va arbitra semifinala dintre Argentina și Croația  HotNews
  4. Luka Modric, mesaj „războinic” înainte de duelul cu Argentina lui Leo Messi  DigiSport
  5. Supercomputerul companiei Five Thirty Eight a prezis cine va câștiga Cupa Mondială de fotbal  STIRILEPROTV.RO
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » Probleme de lot pentru Argentina! Două absențe certe plus două “îndoieli” pentru Lionel Scaloni – DigiSport

• Liga 1: U Craiova 1948FC Argeș, luni, 17:30, DGS 1

• Liga 1: MioveniUniversitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Doi argentinieni sunt suspendați pentru meciul cu Croația, din semifinalele Cupei Mondiale

Ambele echipe vin după victorii la loviturile de departajare. Argentina a trecut de Olanda, scor 4-3 (2-2 după 120 de minute), iar Croația a trecut de Brazilia, scor 4-2 (1-1 după 120 de minute).

• Argentina are o singură înfrângere în ultimele 41 de meciuri (30 victorii, 10 egaluri, o înfrângere) și este la doar un meci distanță de o a șasea finală la Cupa Mondială – și probabil ultima șansă a lui Leo Messi de a câștiga trofeul.

Selecționerul Argentinei, Lionel Scaloni, are probleme de lot. Doi jucători sunt suspendați, iar alți doi se confruntă cu probleme fizice.

Fundașul stânga Marcos Acuna și fundașul dreapta Gonzalo Montiel vor rata meciul cu Croația, după ce au primit cartonașe galbene în partida cu Olanda și sunt suspendați.

Prin urmare, Argentina are doar două soluții pe benzi: Nicolas Tagliafico (fundaș stânga) și Nahuel Molina (fundaș dreapta).

A fost odată sau n-a fost? Urmărește o serie de 3 episoade care explică cele mai iubite legende. Pe Digi World și Digi Online, azi de la ora 19:00!

Rodrigo De Paul și Angel Di Maria sunt incerți pentru partida de marți, având probleme de ordin fizic, notează Marca.

De cealaltă parte, selecționerul Croației, Zlatko Dalic, n-are nicio problemă de lot.

• Croații, vicecampioni mondiali, au câștigat cinci din ultimele șase meciuri eliminatorii de la Cupa Mondială după prelungiri, dintre care patru după loviturile de departajare.

Argentina – Croația, 13 decembrie, ora 21:00, în semifinalele Cupei Mondiale. Echipele probabile

Argentina: Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico – Paredes / De Paul, Fernandez, Mac Allister – Papu Gomez, Messi, Alvarez.

Croația: Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa – Modric, Brozovic, Kovacic – Pasalic, Petkovic, Perisic.

Etichete: argentina , cupa mondiala , croatia , qatar 2022 , argentina croatia , lionel scaloni , marcos acuna , gonzalo montiel