• Premier League: Man. United – Wolves, sâmbătă, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Univ. Craiova – Farul, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Meciul dintre Sorana Cîrstea și Jelena Ostapenko poate fi urmărit ACUM în direct la Digi Sport 2, pe site-ul digisport.ro, cât și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS.

UPDATE: Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 3-6, 6-3, 0-2. Ostapenko face break-ul în decisiv.

UPDATE: Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 3-6, 6-3. Sorana câștigă al doilea set al înfruntării. Meciul merge în setul decisiv.

Urmărește Speranță pentru natura sălbatică și descoperă centrul pentru animale în pericol. Pe DIGI Animal World și DIGI Online, azi de la 22:00.

UPDATE: Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 3-6, 5-1. Sorana face din nou break-ul, după un game extrem de disputat.

UPDATE: Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 3-6, 3-0. Sorana confirmă break-ul.

UPDATE: Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 3-6, 2-0. Sorana câștigă pe serviciul letonei și se desprinde la două game-uri în setul secund.

UPDATE: Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 3-6. Ostapenko câștigă pe propriul serviciu și câștigă primul set al duelului.

UPDATE: Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 2-4. Letona câștigă pe serviciul Soranei și reface diferența de două game-uri.

UPDATE: Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 1-2. Sorana câștigă pe serviciul adversarei.

UPDATE: Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko 0-2. Ostapenko face break-ul și se desprinde la două game-uri de româncă.

UPDATE: Începe meciul! Ostapenko servește prima.

Sorana Cîrstea a debutat cu dreptul la turneul de categorie WTA 1000 de la Roma, victorie 2-6, 6-3, 6-4 în fața lui Katie Volynets (21 de ani, 102 WTA.

De partea cealaltă, Jelena Ostapenko nu a avut adversară în primul tur al turneului WTA de la Roma.

Sorana Cîrstea și Jelena Ostapenko s-au mai întâlnit de două ori până acum în circuitul WTA, iar letona conduce cu 2-0 la directe.

Primul duel a avut loc în 2017 la US Open, în turul doi, iar Ostapenko s-a impus atunci în două seturi, scor 6-4, 6-4. În același an, sportiva din Letonia s-a impus în fața Soranei Cîrstea în sferturile de finală ale turneului de la Beijing, cu același scor, 6-4, 6-4.

Ion Alexandru Țiriac, alături de Sorana Cîrstea la WTA Roma

Fiul lui Ion Țiriac a fost filmat în repetate rânduri în timpul meciului Soranei Cîrstea din primul tur. Țiriac Junior a privit cu atenție jocul și a încurajat-o pe Sorana Cîrstea în timpul pauzelor dintre puncte.

Speculații despre o relație a Soranei Cîrstea cu Ion Alexandru Țiriac au apărut de câteva luni, dar cei doi nu au confirmat niciodată că sunt împreună și nu au avut vreo apariție comună.

Ion Alexandru Țiriac a fost alături de Sorana Cîrstea și la turneul de la Madrid.

A șasea victorie consecutivă pentru Sorana Cîrstea

Sorana Cîrstea a început ezitant meciul împotriva lui Katie Volynets și a pierdut primul set la doi, dar a revenit în meci și s-a impus.

A fost a șasea victorie consecutivă pentru Sorana Cîrstea, după cele cinci de la Reus, care i-au adus trofeul.

Etichete: sorana cirstea , wta roma , jelena ostapenko , sorana cirstea roma , sorana cirstea jelena ostapenko , jelela ostapenko roma

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: digisport.ro

Головна » Sorana Cîrstea – Jelena Ostapenko, ACUM, pe Digi Sport 2. Partida merge în setul decisiv