1. U Craiova 1948 – FC Voluntari 3-3. Spectacol pe final, cu două autogoluri și două transversale  DigiSport
  2. FCU Craiova – FC Voluntari 3-3, în play-out-ul Ligii 1. Spectacol total în Bănie  Gazeta Sporturilor
  3. Marcel Pușcaș, mesaj înainte de meciul cu FC Voluntari: „A venit vremea să arătăm că știm să jucăm un meci cu miză!”  Ediţie specială
  4. „Ce să fac mai mult? Am bagat toți fotbaliștii în teren”. Nicolo Napoli, concluzii după meciul „nebun” cu FC Voluntari  DigiSport
  5. „Nu sunt supărat pe un singur jucător!” Concluziile lui Liviu Ciobotariu după remiza cu FC U Craiova  SPORT.RO
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » U Craiova 1948 – FC Voluntari 3-3. Spectacol pe final, cu două autogoluri și două transversale – DigiSport

14.04.2023, 19:50

• SuperLiga: MioveniHermannstadt, sâmbătă, 12:00, DGS 1

• SuperLiga: CFRSepsi, sâmbătă, 19:00, DGS 1

U Craiova 1948 și FC Voluntari au terminat la egalitate meciul din etapa a patra a play-out-ului, scor 3-3, după un final spectaculos, cu două bare și două autogoluri.

U Craiova 1948 – FC Voluntari 3-3. Oltenii au condus cu 2-0 și 3-1, iar ilfovenii au avut două bare

Voluntariul a avut primele ocazii ale meciului, prin Costin și Marcelo Lopes, însă cei care au deschis scorul au fost oltenii, când Bahassa a marcat cu un șut de la distanță. Chiar dacă au fost conduși, ilfovenii au continuat atacurile, iar Nemec a ratat o ocazie imensă. Cu toate că se dictase offside, ratarea rămâne una pur și simplu uriașă.

Mai mult, Voluntariul a avut și o transversală în minutul 36, prin Rață. Repriza a doua a început tot cu ilfovenii în atac, iar Nemec a avut o ocazie mare. Însă și în această repriză, cea care a marcat a fost Craiova, prin Chițu.

U Craiova 1948 – FC Voluntari 3-3. Ilfovenii sunt neînvinși de 8 meciuri

În cele din urmă, eforturile Voluntariului au dat roade, iar ilfovenii au marcat cu ajutorul lui Duarte, care a dat un autogol în minutul 67. Peste doar două minute, a mai fost un autogol, dar în cealaltă poartă, după ce șutul lui Bauza a fost deviat de Armaș în propria poartă.

A urmat o ocazie uriașă a Craiovei, prin Chițu, singur cu portarul. Finalul a fost spectaculos, iar Nemec a marcat al doilea gol al trupei lui Ciobotariu. A urmat transversala lui Armaș, iar golul egalizator a fost reușit de Florea, în mimnutul 82. Astfel, U Craiova 1948 – FC Voluntari s-a terminat 3-3 și ilfovenii bifează 8 meciuri la rând fără eșec.

VIDEO cu rezumatul meciului U Craiova 1948 – FC Voluntari 3-3:

Știrea inișială:

U Craiova 1948 și FC Voluntari se înfruntă de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 1, în etapa a patra a play-out-ului SuperLigii.

Meciul dintre U Craiova 1948 și FC Voluntari poate fi urmărit și pe site-ul digisport.ro, cât și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS.

U Craiova 1948 – FC Voluntari, LIVE VIDEO, 18:00, Digi Sport 1, în etapa a patra a play-out-ului

Ambele formații au un moral bun înaintea partidei care deschide etapa a patra a play-out-ului SuperLigii.

Oltenii au învins-o în runda precedentă pe ”U” Cluj, scor 3-1, în timp ce elevii lui Liviu Ciobotariu au remizat pe terenul celor de la UTA, scor 1-1 și au șapte meciuri la rând fără înfrângere.

În meciurile din cadrul sezonului regulat, cele două formații și-au împărțit punctele. FC Voluntari s-a impus cu 1-0 pe teren propriu, în timp ce oltenii și-au luat revanșa la retur, scor 2-1.

Înaintea meciului din etapa a patra a play-out-ului, U Craiova 1948 se află pe locul doi în clasament, cu 26 de puncte, în timp ce FC Voluntari ocupă poziția a patra, cu 22 de puncte.

Clasament play-out

Marcel Pușcaș, înaintea meciului cu FC Voluntari

Este un meci foarte important pentru noi și a venit vremea să arătăm că știm să jucăm și meciuri cu miză. Din păcate, până acum, noi am clacat în astfel de partide cu miză, iar eu mă refer la jocurile cu Hermannstadt, Sepsi și Petrolul.

Meciul cu Voluntari este foarte important pentru noi în economia luptei noastre pentru locurile de baraj și este foarte important să îl câștigăm. Am mare încredere în băieții noștri și am văzut o reacție pozitivă din partea lor la Mediaș, acolo un am bătut foarte clar Universitatea Cluj.

Însă, meciul cu Voluntari o să fie o partidă foarte grea. Întâlnim o echipă pregătită de un antrenor foarte bun, Liviu Ciobotariu. Anul trecut el și-a dus echipa în play-off.

FC Voluntari are în echipă internaționali moldoveni, dar îl au și pe Nemec, cel care este in vârf bun. Însă, sunt convins că noi am pregătit meciul bine, iar băieții își vor continua evoluția bună din partida cu U Cluj. Apoi ne va aștepta un meci extrem de greu la Botoșani”, a spus Marcel Pușcaș, directorul general al celor de la U Craiova 1948, potrivit ediție.ro.

Source: digisport.ro