1. VIDEO SuperLiga: Universitatea Craiova, victorie chinuită după plecarea lui Rădoi  HotNews
  2. Basarab Panduru i-a găsit antrenor lui Mihai Rotaru: „De ce să cauți altul? Tot la el ajungi”  Gazeta Sporturilor
  3. CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-1. Trei puncte chinuite pentru formația din Bănie  DigiSport
  4. Universitatea Craiova, sabotată din interior?! Anunțul care aruncă în aer situația clubului din Bănie: „Sunt…  Prosport
  5. „Și-au găsit antrenor!” Basarab Panduru a dezvăluit numele tehnicianului care ar putea performa la Universi…  SPORT.RO
  6. Vedeți vizualizarea În detaliu în Știri Google
Головна » VIDEO SuperLiga: Universitatea Craiova, victorie chinuită după plecarea lui Rădoi – HotNews

Universitatea Craiova a reușit să câștige partida disputată în deplasare la CS Mioveni, scor 1-0, prima după demisia antrenorului Mirel Rădoi, în etapa a 20-a a SuperLigii.

Suporteri CS Universitatea CraiovaFoto: Inquam Photos / Bogdan Danescu

CS Mioveni – Universitatea Craiova 0-1, în etapa a 20-a a SuperLigii

Universitatea Craiova a dominat jocul și a ratat mai multe situații bune de a marca. Singurul gol al meciului a fost înscris de George Cîmpanu în minutul 41, cu un șut la vinclu de la marginea careului.

CS Mioveni putea egala în minutul 79 prin Krasniqi, a cărui lovitură de cap a lovit bara porții lui David Lazar.

Cu interimarul Dragoș Bon pe bancă, Universitatea Craiova acumulează 35 de puncte și urcă pe locul al patrulea al clasamentului. Mioveni rămâne în continuare pe ultima poziție, cu doar 8 puncte accumulate.