• SuperLiga: SepsiU Craiova 1948, vineri, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: UTACFR, vineri, 21:30, DGS 1

După remiza din tur, scor 0-0, Struga a deschis scorul în minutul 76 prin Ibraimi, însă lituanienii au restabilit egalitatea prin Kendysh în minutul 78.

Liviu Antal, în turul doi preliminar din Champions League

Câteva minute mai târziu, Radic a înscris în propria poartă, iar Zalgiris, formația unde evoluează Liviu Antal s-a calificat în turul doi preliminar, acolo unde se va duela cu Galatasaray.

Liviu Antal a semnat cu Zalgiris Vilnius în această vară, după ce a retrogradat în Liga 2 alături de CS Mioveni.

La Zalgiris, Liviu Antal va fi coleg cu Stipe Vucur, fundașul central care a bifat doar 3 meciuri la FCSB, și Nicolas Gorobsov, mijlocașul trecut pe la Poli Timișoara, ASA Târgu Mureș, Concordia Chiajna și FC Voluntari.

• 150 de mii de euro este cota de piață a lui Liviu Antal, conform Transfermarkt.

Liviu Antal a mai evoluat la Zalgiris

O familie a transformat Joaca cu Dronele într-o afacere nu doar profitabilă, dar și extraordinar de plăcută. Pe DIGI Life și DIGI Online, azi de la 19:00.

În vara anului 2017, Liviu Antal a fost cedat de către CFR Cluj la Zalgiris. La formația din Lituania, fotbalistul a rămas până în iarna anului 2021, când a revenit în fotbalul românesc, la UTA Arad.

• 54 de goluri și 12 assist-uri în 98 de meciuri sunt cifrele lui Antal la Zalgiris în precedentul ”mandat”.

Etichete: liviu antal , champions league , zalgiris

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: digisport.ro

Головна » A retrogradat în Liga 2, dar s-a calificat în turul doi preliminar al UEFA Champions League