• MEDIA: Digi Sport Special, miercuri, 21:00, DGS 1

• MEDIA: Liga Digi Sport, joi, 17:30, DGS 1

Echipa lui Murat Yakin a condus cu 2-0, însă Valentin Mihăilă a reușit o ”dublă” în prelungirile partidei, iar ”Tricolorii” au plecat cu un punct de la Lucerna.

Ianis Hagi, după egalul cu Elveția: ”Ne-am adaptat la situație”

La finalul partidei, Ianis Hagi s-a declarat mulțumit de rezultatul final, dar și de modul în care el și colegii săi au reușit să se motiveze și să obțină un punct.

”A fost important că nu am cedat, am reușit să suferim, la Kosovo, din cauza terenului, iar aici din cauza celor două goluri primite. Ținând cont de rezultatul de la pauză, am revenit bine.

Știam că putem să avem contraatacuri rapide. Am schimbat împreună cu staff-ul tehnic tactica la pauză și am reușit să avem mai multe atacuri rapide. Nu o să luăm merite din partea echipei din Elveția. Cum am zis, am stat mai bine tactic a doua repriză și am reușit să marcăm două goluri.

Mesajul pe care trebuie să îl știe toată lumea este că ne-am adaptat la situație. Ținând cont de cele două meciuri, noi suntem mulțumiți.

Sărbătoarea va fi doar când o să ne calificăm, moralul crește de la meci la meci. Au trecut doar patru meciuri, nu cred că are rost să facem sărbătoare”, a declarat Ianis Hagi.

VIDEO cu Rezumatul partidei Elveția – România 2-2

România, pe locul doi după patru etape

În aceeași rundă a patra, Israel a învins-o pe Andorra, 2-1.

În al treilea meci al grupei a fost înregistrată o surpriză, Belarus – Kosovo 2-1, rezultat în urma căruia echipei cu care România a terminat la egalitate acum trei zile i-au scăzut mult șansele să obțină locul doi în grupă.

Kosovo are doar trei puncte după patru runde, la fel ca Belarus, în timp ce ultima clasată din Grupa I rămâne Andorra, cu un singur punct.

Source: digisport.ro

Головна » ”Acesta este mesajul pe care trebuie să îl știe toată lumea”. Reacția lui Ianis Hagi, după Elveția – România 2-2