• Media: Digi Sport Special, miercuri, 21:30, DGS 1

• SuperLiga, baraj: CFR – U Craiova 1948, joi, 20:30, DGS 1

Atacantul francez a reușit două goluri și două pase decisive în victoria din partida tur a barajului de promovare/menținere în SuperLiga României.

Contractul lui Ghezali cu Dinamo se va prelungi dacă bucureștenii promovează

Evoluția sa a fost lăudată și de cei doi comentatori ai partidei, Ionuț Angheluță și Andrei Tivilichi, care se întrebau ce club mai puternic financiar din Liga 1 îl poate lua pe jucătorul lui Dinamo.

Răspunsul a venit rapid, după meci, de la Vlad Iacob, administratorul special al grupării bucureștene.

„Este un pas mare către Liga 1, dar așa cum a spus și Burcă, am câștigat două reprize din 4. Trebuie să rămânem modești. Nu i se termină contractul, am avut grijă la începutul sezonului să le trec clauze de prelungire în cazul promovării. Sunt mai mulți jucători, cei străini în primul rând, la fel și o parte a fotbaliștilor români.

E posibil să primi și oferte. Le vom gestiona cât se poate de responsabil pentru că în Liga 1 ne așteaptă o competiție foarte bună. Celelalte cluburi sunt foarte bine pregătite. Cu ajutorul unui scouting și a unei politici de recrutare foarte bună o să facem o echipă competitivă și pentru Liga 1″, a spus Vlad Iacob.

Lamine Ghezali: ”Am regăsit plăcerea de a juca fotbal aici, la Dinamo”

La finalul celor 90 de minute, francezul lui Dinamo s-a declarat bucuros de rezultatul final și a vorbit la superlativ despre fanii formației din ”Ștefan cel Mare”.

Chiar dacă a dat două goluri senzaționale, Lamine Ghezali rămâne cu picioarele pe pământ și anunță că echipa nu este încă promovată.

”Este o seara foarte bună pentru club, pentru noi. E important că acest mare club revine în prima ligă. Nu știu dacă e cel mai bun meci al carierei mele, dar a fost un meci foarte important. Suntem la un pas de promovare. Următorul meci este cel mai important

Trebuie să rămânem concentrați, ei au jucători buni, e o echipă buna, meciul următor poate fi unul diferit. Trebuie să jucăm la fel ca azi. Nu suntem deja promovați! Ok, am câștigat cu 6-1, dar este doar un pas. Trebuie să fim și mai buni în meciul următor, să rămânem 200% concentrați. Mergem acolo (n.r. – la FC Argeș) să câștigăm.

Când joci pe un asemenea stadion, cu asemenea suporteri, e minunat. Mulțumesc tuturor fanilor. Avem nevoie de ei să ajungem înapoi în prima ligă. Am regăsit plăcerea de a juca fotbal aici la Dinamo. Vrem să vină toți fanii alături de noi la Pitești!”, a declarat Lamine Ghezali la finalul partidei.

Video cu rezumatul partidei Dinamo – FC Argeș 6-1

Etichete: jucator dinamo , dinamo – fc argeș , lamine ghezali

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: digisport.ro

Головна » Conducerea lui Dinamo a lămurit viitorul lui Lamine Ghezali, imediat după victoria cu FC Argeș