• Conference League: CFR Cluj – Adana Demirspor, joi, 20:30, DGS 1

• Conference League: Farul – Urartu, joi, 20:30, DGS 2

În minutul 88, elvețienii conduceau cu scorul de 2-0, însă Mihăilă a marcat două goluri în doar patru minute. După al doilea gol, Mihăilă s-a accidentat și a ratat o parte din cantonamentul celor de la Parma.

Valentin Mihăilă revine la antrenamentele Parmei de săptămâna viitoare

Parma se află în cantonamentul din Valles, însă Valentin Mihăilă nu s-a putut antrena alături de restul coechipierilor săi după accidentarea suferită în timpul meciului cu Elveția.

Totuși, conform jurnaliștilor de la Parma Live, fotbalistul român va reveni la antrenamentele pe iarbă în cursul acestei săptămâni.

Progresul lui Valentin Mihăilă continuă. Internaționalul român va reveni pe iarbă în această săptămână. Săptămâna viitoare se poate alătura grupului”, au scris italienii.

Valentin Mihăilă crede că România are șanse reale la calificarea la EURO 2024

Valentin Mihăilă crede că ”Tricolorii” pot obține șase puncte din următoarele două meciuri, cu Kosovo și Israel, programate în luna septembrie.

Eu cred că este un punct foarte important. Este o grupă strânsă. Nu știu dacă mesajul meu a fost auzit, probabil că da, am văzut că s-a vorbit foarte mult despre echipa națională. Cum am spus, trebuie să fim uniți, toți vrem să ne calificăm. Cu siguranță, toată România va fi fericită dacă ne vom califica.

Eu cred, toți jucătorii cred că ne putem califica, Mister (n.red. Edi Iordănescu) crede că ne putem califica. Următoarele meciuri de acasă (n.red. cu Israel și Kosovo) vor fi cruciale. Sper să ne încurajeze 55 de mii de suporteri pe Arena Națională.

Pe Kosovo am întâlnit-o în ultima dublă. Pe Israel, am întâlnit-o într-un meci amical. Am simțit o echipă bună, dar s-au schimbat multe de atunci. Când va veni ora meciului, sper să fim pregătiți. Sper să luăm șase puncte și trebuie să luăm șase puncte”, a spus Valentin Mihăilă într-un interviu acordat FRF TV.

Etichete: accidentare , antrenamente , parma , valentin mihaila

Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News

Noua Aplicaţie Digi Sport poate fi descărcată din

Source: digisport.ro

Головна » Italienii au dat ultimele detalii despre Valentin Mihăilă, după accidentarea suferită la Elveția – România 2-2