Minaur Baia Mare – Steaua București 28-29. Meci nebun, cu răsturnări de scor. Vujic s-a accidentat grav…  SPORT.RO

Головна » Minaur Baia Mare – Steaua București 28-29. Meci nebun, cu răsturnări de scor. Vujic s-a accidentat grav… – SPORT.RO

SPORT.RO

Data publicarii: Duminica 20 Noiembrie 2022, 18:08

Data actualizarii: Duminica 20 Noiembrie 2022, 18:45

Minaur – Steaua 28-29 (14-14)

Min.60 Minaur – Steaua 28-29 Final în meciul din Sala Lascăr Pană din Baia Mare. Steaua se impune după ce a marcat în ultimul minut golul victoriei prin Ionuț Georgescu.

Min.37 Stefan Vujic, jucătorul lui Minaur, se accidentează grav după un contact cu un adversar de la Steaua. Primește îngrijiri medicale timp de cinci minute și e scos pe targă.

A început repriza a doua!

Min.30 Minaur – Steaua 14-14 Krsto Milosevic egalează pentru Steaua.

Min.2 Minaur – Steaua 1-1 Bera egalează pentru gazde.

Min.1 Minaur – Steaua 0-1 Nemanja Grbovic înscrie pentru Steaua – primul gol al partidei.

LIVE VIDEO AICI

A început meciul!

Minaur Baia Mare este neînvinsă de trei meciuri în campionat, având doar victorii. Gazdele au doar două înfrângeri înregistrate în acest sezon, în prima etapă cu Suceava, scor 22-38 și în meciul cu Dinamo, scor 31-32, ambele disputate pe teren propriu.

De cealaltă parte, Steaua a avut un parcurs oscilant în ultimele etape și vine după înfrângerea cu Dinamo, scor 28-35. În ultimele cinci meciuri, steliștii au două victorii, două înfrângeri și o remiză.

Minaur Baia Mare se află pe locul al treilea în clasament, având 27 de puncte obținute în 11 meciuri jucate, în timp ce Steaua e pe locul 6, cu 19 puncte. În meciurile directe, Steaua s-a impus în ultimele două întâlniri.

Source: news.google.com