• SuperLiga: HermannstadtUTA, sâmbătă, 18:30, DGS 1

• SuperLiga: OțelulFCSB, sâmbătă, 21:30, DGS 1

Ana Bogdan a acuzat oboseală în finalul primului set, dar și în startul celui de-al doilea, motiv pentru care scorul de 3-6, 0-1 (15-40) a decis să abandoneze jocul.

Ana Bogdan se retrage în setul al doilea al meciului cu Clara Burel

Ana Bogdan nu a putut lupta până la final pentru calificarea în semifinalele turneului de la Lausanne.

Jucătoarea din România s-a resimțit după turneele din ultima vreme și a cedat la duelul cu Clara Burel.

FINAL DE MECI

UPDATE: Ana Bogdan – Clara Burel 3-6, 0-1 (15-40). Jucătoarea din România nu poate continua meciul și anunță că abandonează.

UPDATE: Ana Bogdan – Clara Burel 3-6, 0-0. Începe al doilea set al meciului.

UPDATE: Ana Bogdan – Clara Burel 3-6. Sportiva din Franța își adjudecă primul set al confruntării.

UPDATE: Ana Bogdan – Clara Burel 3-4. Ana Bogdan cere time-out medical, întrucât nu se simte prea bine și pleacă la vestiare.

UPDATE: Ana Bogdan – Clara Burel 2-2. Ana Bogdan reușete două break-uri la rând și o egalează pe adversara sa.

UPDATE: Ana Bogdan – Clara Burel 0-0. Începe meciul de la Lausanne.

Ana Bogdan își continuă momentul bun, iar sportiva din România se luptă acum pentru un loc în semifinalele turneului WTA Lausanne. Românca o va întâlni pentru a treia oară pe Clara Burel.

În precedentele întâlniri, Ana Bogdan și Clara Burel și-au împărțit victoriile, iar ultimul duel direct a avut loc la începutul anului 2023, în Dubai.

Diane Parry (FRA) – Alizé Cornet (FRA) 6-3, 6-2
Ana Bogdan (ROU) – Clara Burel (FRA) 3-6, 0-1 (15-40)

Source: digisport.ro

Головна » WTA Lausanne | Ana Bogdan abandonează în setul al doilea al confruntării cu Clara Burel. Rezultatele zilei